Podium Park, jeden z najbardziej innowacyjnych projektów biurowych wchodzi na krakowski rynek

Warszawa, 26 października 2016 – Podium Park to kompleks trzech połączonych ze sobą 11-kondygnacyjnych budynków biurowych oferujących łącznie ponad 65 tysięcy mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Inwestycje zrealizuje DECON INVESTMENT Sp. z o.o. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia PRC Architekci, a za projekt wykonawczy URBA Architects. Wykonawcą stanu surowego otwartego budynku A jest FABET - KONSTRUKCJE Sp. z o.o., a generalny wykonawca zostanie wybrany na realizację stanu deweloperskiego na przełomie 2016/2017 roku. Komercjalizacją kompleksu biurowego zajmie się firma doradcza CBRE.

Podium Park to park biurowy zaprojektowany w inteligentny sposób, z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych osadzonych w najwyższej klasie architekturze. W trzech budynkach biurowych projekt oferować będzie ponad 65 tysięcy mkw., powierzchnia najmu dla typowego piętra budynku wynosi około 1 560,00 mkw., z możliwością podzielenia jej zgodnie z potrzebami najemców na mniejsze moduły. Kompleks oferować będzie mobilne rozwiązania np. beacony czy live czat, które usprawnią komunikację pomiędzy najemcami a zarządcą.

Podium Park prowadzi proces certyfikacji BREEAM na prestiżowy poziom Excellent lub Outstanding, propagując i wspierając ekologiczny styl życia między innymi poprzez udostępnienie wszystkim swoim najemcom wypożyczalni ekologicznych samochodów, ponadstandardowej ilości stanowisk ładowania samochodów elektrycznych oraz szerokiej gamie udogodnień dla rowerzystów.

Przestrzeń w budynkach zaprojektowana została z wykorzystaniem powierzchni wspólnych, tak by zapewnić najemcom wszystkie potrzebne udogodnienia: zielone dziedzińce i tarasy pozwalające na chwilę relaksu na łonie natury, klub fitness, kawiarnię, centrum konferencyjne, centrum medyczne oraz kantyny z bezpośrednim dostępem do zielonych dziedzińców. Podium Park to najwyższy stopień komfortu w absolutnie przyjaznym środowisku.

Podium Park powstaje w Krakowie przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Izydora Stella-Sawickiego, w bliskiej odległości do dużej ilości udogodnień i terenów sportowo-rekreacyjnych oraz bezpośrednim sąsiedztwie przystanków tramwajowych i autobusowych jak i położonej zaledwie 150 m od projektu obwodnicy. Taka lokalizacja gwarantuje przyjazną atmosferę, ale również brak korków i nieskrępowany dostęp do każdego miejsca w mieście, a co więcej do wszystkich ważniejszych ośrodków biznesowych w kraju.

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2015). CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 70 000 pracowników (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich), obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 400 biurach na całym świecie (wliczając firmy stowarzyszone i partnerskie) Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.pl

KONTAKT:
Natalia Wenzławska
Communication & Brand Manager
+48 516 544 238
natalia.wenzlawska@cbre.com