Ailleron wybrał krakowski Podium Park

Warszawa, 17 czerwca 2019 r. – Firma technologiczna Ailleron S.A. wynajęła 8,6 tys. mkw. powierzchni w krakowskim kompleksie biurowym Podium Park, jednym z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych projektów w Polsce. To jedna z największych transakcji na małopolskim rynku biurowym w 2019 roku. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Colliers International.
Podium Park to zespół trzech połączonych ze sobą 11-kondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 50 tys. m.kw., który jako jeden z nielicznych posiada certyfikaty BREEAM na najwyższym możliwym poziomie Outstanding. Kompleks powstaje w Krakowie przy zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Izydora Stella-Sawickiego. Inwestorem projektu jest firma Podium Investment. Kompleks powstaje dzięki wsparciu finansowemu Alior Bank S.A.
Firma Ailleron zajmie 8,6 tys. mkw. powierzchni biurowej w budynku B kompleksu, który jest obecnie w budowie.
— Stolica Małopolski to niezmiennie drugi największy ośrodek biurowy w Polsce, a zarazem jedna z najlepszych lokalizacji dla sektora usług biznesowych w naszej części Europy, zwłaszcza z branży IT. Znacząco rośnie udział ekspansji i relokacji w wolumenie transakcji najmu. To znak, że firmy działające w Krakowie potrzebują coraz większej i lepszej jakości przestrzeni biurowej.— mówi Anna Galicka-Bieda, Partner Colliers International w Krakowie, która reprezentowała firmę Ailleron.
- Cieszymy się, że Podium Park zyskuje uznanie kolejnego, prestiżowego Najemcy. Lokalizacja naszego projektu, standard wykończenia wraz z wyposażeniem, jakość wykonania, a także szereg udogodnień dla Najemców, potwierdzają, że spełniają oczekiwania bardzo wymagających Klientów. Podium Park powstaje z troską o środowisko naturalne i komfort pracowników, którego Najemcy będą mieli do użytku liczne nowoczesne rozwiązania,. Podium Park będzie najbardziej elektromobilnym kompleksem biurowym w Polsce. Pomiędzy budynkami realizowane są zielone dziedzińce, stanowiące przestrzenie wspólne wraz z zadaszonymi parkingami rowerowymi, a także wyjątkową strefę Urban farming, dedykowaną do użytku najemców. Najwyższy poziom komfortu termicznego zapewni natomiast zewnętrzna elewacja budynku, która została zaprojektowana zgodnie z warunkami technicznymi i normami obowiązującymi od 2021 r.- mówi Adam Iwański, Leasing Manager w Podium Investment.
Ailleron S.A. specjalizuje się w budowaniu i dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla największych podmiotów z branży finansowej, telekomunikacyjnej i hotelarskiej, a także outsourcingiem najwyższej jakości usług informatycznych w kraju i za granicą. Firma zatrudnia ponad 600 specjalistów, docierając na co dzień do ponad 300 milionów klientów w 31 krajach. Biura spółki znajdują się w Europie, Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Australii. W Polsce firma jest obecna w czterech miastach, a jej główna siedziba mieści się w Krakowie.